Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Wokół baśni i legend – warsztat plastyczny z Marianną Jagodą

Start
End

Czym różnią się baśnie węgierskie od hinduskich? Ile z nich znajdziemy w legendach polskich? I co z tym wspólnego mają rekiny i jelenie? Zaintrygowani? W takim razie nie możecie przegapić naszego spotkania z ilustratorką Marianną Jagodą, która wprowadzi Was w świat niesamowitych historii. Stworzycie także jedyne w swoim rodzaju prace związane z legendarnymi zwierzętami. Serdecznie zapraszamy!

Wiek: 8+
Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Złotokap | Kino CSK

Start
End

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap).

Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje.

Ostry Dyżur Literacki

Start
End

W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana w ramach projektu "Ostry Dyżur Literacki w księgarniach niezależnych"

Premiera książki “Klimatyczni” Wydawnictwa Tekturka – spotkanie z autorką Olgą Ślepowrońską oraz warsztaty plastyczne z ilustratorką Weroniką Żurowską

Start
End

Spotkanie: Czy niemożliwe nie istnieje i czy podczas pisania duże emocje są wskazane - rozmowa z autorką książki Klimatyczni Olgą Ślepowrońską

Na Fali, z falą i pod wiatr, z czytaniem za pan brat! – warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską

Start
End

Podczas warsztatów literackich będziemy bawić się z książkami o lecie, wakacjach i niespodziankach. Odkryjemy, jakie tajemnice kryją książki. Będziemy czytać i podskakiwać, zrobimy własne książki z jednej kartki bez użycia nożyczek i kleju oraz rozkręcimy wyobraźnię z wszechkartonem.

Wiek: 3 – 7 lat
Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Marsz Polonia / Miłość przede wszystkim - spektakl

Start
End

Spektakl Marsz Polonia ukazuje nieco absurdalny i groteskowy obraz współczesnego polskiego społeczeństwa i opowiada o konfrontacji języków różnych pokoleń. Dla odchodzącego już pokolenia wojennego to język wspomnień, a dla współczesnego to język internetu i mediów. Spektakl poza dialogiem Polaków staje się również manifestacją i afirmacją różnorodnej, polifonicznej wspólnoty budząc pytanie, co tak naprawdę konstruuje „polskość”, jej narodowy podmiot. Czy nie jest to oksymoron?

Koncert Emiliyah & The Mightyz All Stars feat. Włodzimierz „Kinior” Kiniorski

Start
End

Jeden z najlepszych zespołów jazz-reggea-blues w Wielkiej Brytanii z prowadzącym wokalem EMiliYAH (Emilia Witkiewicz). Na swoim koncie członkowie All Stars mają występy lub współpracę z takimi legendami jak: Lee Scratch Perry, Dredzone, Susan Cadogan, Janet Kay, Luciano, Aswad, i wiele innych...

Na scenie muzykom towarzyszyć będzie jeden z najlepszych saksofonistów na świecie - Włodzimierz „Kinior” Kiniorski.

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU W LUBLINIE. Ojce i Dziatki – Piękno relacji w sztuce Józefa Wilkonia – wernisaż wystawy i spotkanie z Józefem Wilkoniem – Ambasadorem Festiwalu

Start
End

Wystawa jubileuszowa, prezentująca przekrojowo twórczość wybitnego artysty Józefa Wilkonia, to wydarzenie szczególne. Zorganizowana z okazji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki prezentować będzie poruszającą wizję więzi i relacji międzypokoleniowych również na przykładzie świata fauny.