Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Lady Pank Akustycznie

Start
End

Jedna z najbardziej legendarnych formacji rockowych w Polsce, Lady Pank, obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Z tej okazji zespół zagrał ponad 80 koncertów w całym kraju. W marcu i kwietniu 2017 roku zwieńczeniem obchodów 35-lecia będzie trasa "Lady Pank – 35 lat - akustycznie", która obejmie swoim zasięgiem 11 miast (12 koncertów). Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz gościnnie Wojciech Olszak wykonają swoje największe przeboje w niecodziennych, akustycznych aranżacjach.

Korzenie i kultura | U-Rodziny Słomy

Start
End
„Korzenie i kultura” – festiwal muzyczny poświęcony korzennym brzmieniom od etno/folku i world music po reggae i muzykę soundsystemową. To spotkanie peryferii, małych ojczyzn, obszarów wiejskich z miejską dialektyką osiedli.

Warsztaty dla najmłodszych - wydarzenia towarzyszące wystawie Bohdan Butenko: Plakaty

Start
End

Zapraszamy Państwa z dziećmi w wieku 5 - 10 lat na wyjątkowe spotkanie ze światem gier i zabaw z lat 60-tych i 70-tych. To wtedy powstał Gapiszon, ilustracje i plakaty Bohdana Butenki. 

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „BOHDAN BUTENKO: PLAKATY”

Start
End
butenko

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Bohdan Butenko: Plakaty” przygotowane przez dr Krystynę Rybicką.

Książka do zrobienia – autorsko, typograficznie, poligraficznie

Start
End
Zapraszamy na wykłady o książkach do „zrobienia”- autorsko, typograficznie i poligraficznie. Autorzy tekstów, ilustratorzy i graficy opowiedzą o tym jak ustrzec się błędów przy produkcji książki i o tworzeniu autorskiej książki ilustrowanej. Wydarzenie towarzyszy wystawie Bohdana Butenki „Bohdan Butenko: Plakaty”.

Stravinsky | Passages

Start
End
„Stravinsky. Passages” consists of two ballets by Igor Stravinsky: Les Noces and The Rite of Spring. Our show will be the first in history attempt at combining two 20th century classical music masterpieces in a visually, choreographical, theatre and musical coherent show.

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa I Biennale Plakatu

Start
End

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa I Biennale Plakatu, które odbyło się w 2016 roku w Ekwadorze. Ekspozycja około 300 prac z całego świata. Wśród uczestników konkursu, a także wśród laureatów, znalazło się wielu polskich plakacistów.

Zakładamy własną pasiekę I Spotkanie - Miejska Pasieka Artystyczna

Start
End

W związku z rozpoczynającym się sezonem pszczelarskim zapraszamy na spotkanie, na którym dowiemy się jak założyć amatorską pasiekę. Spotkanie poprowadzi Mariusz Chachuła, pszczelarz, nauczyciel w Państwowym Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli. Mariusz Chachuła prowadzi pasiekę produkcyjną, która oprócz miodu ukierunkowana jest na hodowlę matek pszczelich i odkłady z pszczół. Zapozna nas także z podstawowymi regułami obowiązującymi przy amatorskiej hodowli, zaprezentuje i omówi najpotrzebniejszy sprzęt pszczelarski.