Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Tanna Australia, Vanuatu /Movie Screening / 11th Two Riversides Festival

Start
End
11th Two Riversides Festival / Movie Screening Tanna Australia, Vanuatu (AU, VU) 2015 100 min

LubLarp | Crime Scene

Start
End
Spokojne miasto, posterunek policji i pracujący tam ludzie: sierżant, detektyw, patolog, kryminalistyk (specjalista od zbierania dowodów) i reporter. Tej nocy popełniono zbrodnię. Jeden z nich zostaje zamordowany. Jego zwłoki są dla kogoś jak niemy wyrzut sumienia a pracownicy organów ścigania muszą znaleźć zabójcę wśród swoich kolegów. Kto zabił? Jakie były motywy zbrodni? Jak to się stało, że ktoś, jeden ze zwykłych ludzi jakich mijamy setki na ulicy, był zdolny pozbawić życia innego człowieka? Podejrzany jest każdy z nich. Szczęśliwie przestępca zawsze zostawia jakieś ślady. Crime Scene to scenariusz o zbrodni, śledztwie i ludzkich charakterach, o tym, że powodów do zrobienia krzywdy drugiemu człowiekowi są tysiące. A więc… kto jest mordercą?

TYPE + TEXT Typographic poster exhibition

Start
End
TYPE + TEXT at the Centre for the Meeting of Cultures marks the Polish premiere of the exhibition.

LubLarp | Romeo i Merkucjo

Start
End
ROMEO i MERKUCJO Autorzy: Bartłomiej Gajdzis, Bartosz Zioło // Wszyscy znamy opisaną przez Barda z Avonu historię kochanków z Werony. Romeo i Julia, najsłynniejsza para w światowej literaturze. Ktoś mógłby zapytać: czy istnieje piękniejsza historia miłosna? Otóż istnieje. Co więcej, rozgrywa się w tym samym mieście i w tym samym czasie. Chodzi oczywiście o męską, braterską miłość, która połączyła Romea i Merkucja, a którą już niedługo również wy będziecie mogli przeżyć od wzniosłych początków do tragicznego finału. Może będziecie rwać włosy z głowy, patrząc, jak najwspanialsze uczucie naszych czasów rozłazi się w szwach przez jedną kobietę, a może odetchniecie z ulgą, gdy okaże się silniejsze niż śmierć. Wszystko zależy od was!

Żarcie Na Kółkach: Center of Culinary Meetings

Start
End
For the first time on 15th and 16th of July, the square in front of the Centrum Spotkania Kultur in Lublin will turn into a colorful and full of flavors from all over the world food truck event: Centre of Culinary Meetings.

GRAFFITI READINGS

Start
End
Wystawa prezentująca ewolucję publikacji traktujących o fenomenie graffiti oraz street artu. Zaprezentowanych będzie ponad 200 książek, katalogów i magazynów obrazujących stopień opisu i refleksji na temat zjawiska sztuki ulicznej na różnych etapach jej popularności. 

„Lublin 1940” - special screening

Start
End
We invite you to a special screening of a never before shown movie that was most probably created in the spring of 1940 in Lublin. His creator is an anonymous German merchant who filmed the city centre and a part of Jewish quarter in Lublin.

Yaakov Lemmer i Filharmonicy Lubelscy

Start
End
Wyjątkowy koncert światowej sławy nowojorskiego kantora YAAKOVA LEMMERA z towarzyszeniem FILHARMONIKÓW LUBELSKICH pod dyrekcją izraelskiego dyrygenta ELLI JAFFE. Koncert jest efektem inicjatywy powziętej przez Organizację Żydów Lubelskich w Izraelu. W programie znajdą się zarówno utwory wokalne jak i instrumentalne, m.in. do kompozycji M. Brucha, E. Jaffe i G. Mahlera. Wydarzenie realizowane jest ramach inauguracji międzynarodowego Zjazdu Lublinerów. Koncert upamiętnia także 75 rocznicę likwidacji społeczności żydowskiej w Lublinie oraz 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich.