Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„Kingsajz” reż. Juliusz Machulski - wystawa rekwizytów z filmu

Wystawa

21 April Saturday
18:00

Free access

„Kingsajz” wystawa w ramach Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018

Wernisaż wystawy: 21 kwietnia 2018, godz. 18:00 
Wystawa dostępna od 21 kwietnia do 13 maja, w godzinach 8:00 - 20:00
Miejsce: Poziom -1
Wstęp wolny!


Czy ktoś pamięta Szuflandię – krainę zamieszkaną przez krasnoludki, które za sprawą sekretnego eliksiru mogły powiększyć się do rozmiarów człowieka i przenieść się do świata rozkoszy, wolności i konsumpcji? 

Jeśli nie, to pomożemy odświeżyć nieco pamięć albo zapoznać się z tym miejscem za sprawą rekwizytów, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby filmu. Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na wystawę rekwizytów z filmu w reżyserii Juliusza Machulskiego „Kingsajz”. To pełna humoru i erotyki komedia fantasy, pokazująca w krzywym zwierciadle system komunistyczny, do dziś jest jednym z najbardziej kultowych polskich filmów.

Na potrzeby filmu powstało w sumie ponad 200 makrorekwizytów w tym m.in. 3 metrowa szpilka, czy sztućce w skali 20:1, a także imbryk z którego wygląda Kilkujadek, grany przez Jerzego Stuhra, ogromny telefon czy latarka.

Niezapomniane rekwizyty z kultowego filmu Juliusza Machulskiego „Kingsajz”, których twórcą był Janusz Sosnowski, wybitny scenograf, znany z takich realizacji jak: „Seksmisja”, „Quo Vadis”, „Szczęśliwego Nowego Jorku” czy popularnego serialu telewizyjnego „Ranczo”.

Eksponaty, pochodzą ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

logo

PARTNER MOTORYZACYJNY:

bmw

 

Ticket price

Free access