Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Retro bajki

Film

02 October Tuesday
10:00
Sala Kinowa
  • Więcej informacji o projekcie i zapisach / tel. 81 441 56 09
retro bajki

Projekt Retro bajki jest programem pilotażowym, skierowanym do najmłodszych widzów. Raz w tygodniu przez okres 3 miesięcy, pokazujemy na dużym ekranie wybrane bajki, które przeszły do klasyki polskiej animacji i wciąż zachwycają swoją prostotą i artyzmem. Do pilotażowego programu  zostały zaproszone 4 wybrane przedszkola, następnie z każdego z nich grupy maksymalnie 20osobowe. Są to dzieci w grupie wiekowej od 4 do 5 lat, których rodzice zadeklarowali chęć udziału swojego dziecka w wydarzeniu. Filmom towarzyszą twórcze warsztaty, prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów.

Projekcje

Bajki o przygodach takich bohaterów jak Reksio, Bolek i Lolek czy Koziołek Matołek nie tylko uczą ciekawości świata, ale dają możliwość poznania reakcji i uczuć drugiego człowieka. Traktują o wartościach ponadczasowych, dają ogromne pole do własnych interpretacji, ale przede wszystkim rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pomimo tego, że współczesne filmy dla dzieci są wręcz „przeładowane” kolorem, dźwiękiem i dość szybką akcją, nie musi to oznaczać, że naszym młodym widzom taka propozycja się nie spodoba. Pokażemy bajki bez przemocy, bez zbędnych efektów dźwiękowych i wizualnych, ale takie, które choć są proste, niewątpliwie wpłyną na ich rozwój, dzięki bogatym walorom edukacyjnym. Odwołanie do modnego dziś stylu retro, może być interesującym pomysłem. Mamy na celu zaciekawić, pobudzić wyobraźnię i wkroczyć na pole twórczego rozwoju umysłu dziecka, poprzez ambitny i ciekawy program.
 

Warsztaty

Filmom towarzyszą warsztaty prowadzone pod okiem wykwalifikowanych animatorów i pedagogów. Każdy warsztat składa się będzie z prowadzonej aktywnymi metodami, krótkiej części teoretycznej, natomiast część praktyczna to czas, w którym uczestnicy zaczną realizować swój własny filmik animowany. Poprzez rysunki, lepienie z plasteliny, bądź tworzenie innymi dostępnymi technikami, które wykorzystuje się w procesie tworzenia animacji, dzieci wykreują własny scenariusz oraz swoich bohaterów i opowiedzą nam bajkę według swoich interpretacji i pomysłu. To nie jest projekt skierowany tylko do dzieci, których cechują uzdolnienia plastyczne, ale do absolutnie wszystkich. Pamiętajmy o tym, że to co nie jest idealne, jest również piękne, bo własne i wyjątkowe, a przez to najbardziej ciekawe.

 

Warsztaty prowadzone przez animatorów/ pedagogów z Teatru im. H.Ch. Andersena.

Projekt Retro bajki – program pilotażowy jest prowadzony przy współpracy z Teatrem H. Ch. Andersena.

 

Od stycznia 2019 r. będą prowadzone zapisy do nowej edycji programu 2019 r. 

Więcej informacji o projekcie i zapisach / tel. 81 441 56 09

Spotkania:

2, 9, 16, 23 października

6, 13, 20, 28 listopada

4, 11, 18, 19 grudnia

Ticket price

  • Więcej informacji o projekcie i zapisach / tel. 81 441 56 09

Hall

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa