Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Dwa płuca Europy: Polska i Ukraina. Spojrzenie poetów.

22 October Tuesday
10:00

Free access

Poranny Dom Kultury zaprasza tym razem do CSK.

Wykład i warsztaty poprowadzi Joanna Zińczuk*. 
Będzie to opowieść o współpracy polsko-ukraińskiej, relacjach sąsiedzkich w oparciu o literaturę, kulturę i aktualne tematy społeczne. 
Przy okazji spotkania odbędzie się przedpremierowy pokaz felietonu filmowego poświęconego pamięci Jurija Matuszczaka – związanego z Lublinem ukraińskiego wolontariusza, który zginął w wojnie rosyjsko-ukraińskiej. 

Po wykładzie będzie dyskusja a potem - jak zawsze - będzie czas na rozmowy przy kawie i ciasteczkach.

Pranny Dom Kultury vol.2 "Po sąsiedzku" - projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 

*Joanna Zińczuk: Z wykształcenia literaturoznawca, teatrolog. Redaktor naczelna czasopisma internetowego Kultura Enter. Zajmuje się popularyzowaniem debaty publicznej, współpracą wydawniczą, kontaktem z pisarzami, tłumaczami i artystami. Szczególnie interesuje ją problematyka relacji międzyetnicznych, trudnej pamięci, polityki historycznej i praw człowieka. W pracy społecznej i badawczej koncentruje się na wątkach rozliczenia z przeszłością, trudnej pamięci i możliwościach porozumienia w miejscach objętych konfliktem pamięci. Organizatorka festiwali i cyklów debat publicznych i spotkań literackich (m.in. Festiwal Brunona Schulza, Modele pojednania, Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej). 

Ticket price

Free access