Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wystawa prac Mieczysława Wasilewskiego w Galerii Saskiej

Wystawa

09 July Thursday
12:00
Galeria Saska

Free access

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym plakacistą i grafikiem Mieczysławem Wasilewskim.

Mieczysław Wasilewski to artysta zajmujący się plakatem, ilustracją oraz grafiką wydawniczą. Profesor Akademii Sztuk Pięknych i Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, w obu uczelniach prowadził Pracownię Projektowania Graficznego. Wykładał na uczelniach artystycznych w Holandii, Syrii, Finlandii, Niemczech, Francji, Meksyku, Chile, Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych, Iranie i Szwajcarii. Brał udział w kilkuset wystawach polskiego plakatu i ilustracji w kraju i za granicą. Uczestniczył w dziesiątkach międzynarodowych imprez sztuki plakatu. Jest laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu i grafiki wydawniczej.

Nazywany mistrzem znaku, syntezy plastycznej oraz wyrafinowanej skromności formalnej budowanej na czerni i bieli, tworzy myśli-obrazy zapadające na długo w pamięć, upominające i bawiące. Mieczysław Wasilewski, to artysta określany, jako demiurg współczesnej kultury wizualnej posiadający niezwykłą umiejętność komunikowania światu ważnych treści.

Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z autorem 04.07.2020 r. na godzinę 12:00 do Sali Kinowej na poziomie -1. Jednocześnie informujemy, że z powodu panujących obostrzeń w spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 60 osób.

Wernisaż i spotkanie z autorem: 04.07.2020 r., godz. 12:00

Miejsce: Sala kinowa - 1, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Wystawa: ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Wystawa dostępna do 04.10.2020 r.

Wstęp wolny

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin

 

Belka

 

Ticket price

Free access

Hall

Galeria Saska