Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Przesłuchania - I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Spotkanie

07 February Tuesday
10:00
Sala Operowa

I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

7.02.2017 – 10.02.2017

Przesłuchania I etapu:

7- 8.02.2017

10:00 - 14:00

17:00 - 21:00

Przesłuchania II etapu:

9.02.2017

10:00 - 14:00

17:00 - 21:00

Koncert finałowy:

10.02.2017

19:00
 

Bilety: 

Udział w przesłuchaniach I i II etapu Konkursu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: obslugawidza@spotkaniakultur.com

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na początku lutego 2017 r. na nowe, oryginalne i prestiżowe wydarzenie – I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Konkurs będzie kilkudniowym, cyklicznym wydarzeniem, które wniesie w życie kulturalne miasta i regionu nową jakość, a dla całej Polski będzie okazją do pokazania wysokiego poziomu artystycznego i organizacyjnego tego projektu.

Do międzynarodowego grona jurorów zaprosiliśmy znanych na świecie profesjonalistów świata operowego – dyrygentów, dyrektorów teatrów, menedżerów i śpiewaków.

Podczas przesłuchań zaprezentują się młodzi śpiewacy pochodzący nie tylko z Polski, ale naprawdę z całego świata – m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, Austrii, Węgier, Skandynawii, Krajów Bałtyckich oraz Słowiańszczyzny.

Najlepsi wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w koncercie finałowym, a na laureatów czekają nagrody pieniężne i specjalne – m.in. zaproszenia do wykonania wybranych partii na scenach operowych.

Bogaty program konkursu, który opiera się w dużej części na ponadczasowych kompozycjach najwybitniejszych kompozytorów operowych (m.in. Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Wolfgang Amadeusz Mozart, Vicenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini) obejmuje jednak również utwory polskich kompozytorów i pieśni z repertuaru światowego. Obowiązkowym elementem przesłuchań jest również prezentacja utworu XX-wiecznego.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to również okazja do przypomnienia sylwetki patronki konkursu – wybitnej artystki urodzonej w Lublinie, pierwszej polskiej wielkiej diwy operowej, która na przełomie XVIII i XIX wieku śpiewała na największych scenach Europy, a sam Mozart napisał dla niej podobno jedną ze swych arii di bravura.

 

Gdzie kupić bilet na koncert finałowy:

Kasa biletowa CSK

www.eventim.pl

Ticket price

  • od 25 zł

Hall

Sala Operowa

Sala Operowa może pomieścić niemalże 1000 widzów.