Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Kontynenty #28 - Lubelskie Spotkania Podróżnicze

Spotkanie

16 January Monday
18:00
Sala Kameralna
  • Wstęp wolny
kontynenty 28

 

Lubelskie Spotkania Podróżnicze zapraszają na pierwsze spotkanie w 2017 roku. Tym razem spotkamy się z Michałem Siarkiem, jednym z najbardziej utalentowanych fotografów młodego pokolenia. W swoim wystąpieniu Michał zaprezentuje fotografie i przybliży założenia wielokrotnie nagradzanego projektu "Alexander". Drugim gościem Kontynentów będzie Łukasz Długowski, ekspert od mikrowypraw, czyli krótkich, lecz treściwych wypadów w najbliższą okolicę.

 

W programie:

MACEDONIA. SEN O UTRACONEJ POTĘDZE - Michał Siarek

W 2010 roku rząd Byłej Jugosławiańskiej Republiki Macedonii rozpoczął program przebudowy kraju, mający na celu podkreślenie domniemanej ciągłości z historycznym imperium Aleksandra Wielkiego. On sam - jeden z najpotężniejszych władców w historii - został ogłoszony ojcem narodu. To, co miało podnieść naród do nowej godności, przetrąciło mu kręgosłup, kiedy w radykalizującym się kraju ograniczono wolność prasy i uruchomiono propagandową maszynę.

Po raz pierwszy pojechałem do Macedonii w 2010 roku motywowany potrzebą rozejrzenia się w kraju o którym tak niewiele się mówiło. W perspektywie czasu ten jeden wyjazd stał się powodem 6-letniej podróży śladem mitu, żywej historii i wielkiej polityki, których wątki krzyżowały się w Macedonii.

MICHAŁ SIAREK - dokumentalista, student fotografii na Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi. Zafascynowany problematyką półwyspu Bałkańskiego spędził tam trzy lata realizując swój debiutancki projekt "Alexander" skupiony na mitach, tożsamości oraz nacjonaliźmie jednej z sześciu republik byłej Jugosławii. Nagradzany wielokrotnie w Polsce i za granicą. Współtwórca wydawnictwa Paper Beats Rock.

Więcej na:
www.michalsiarek.com
www.blog.michalsiarek.com
www.instagram.com/michalsiarek

MIKROWYPRAWY. JAK PRZEŻYĆ PRZYGODĘ BEZ KASY I URLOPU? - Łukasz Długowski

Wszyscy czasami marzymy o tym, żeby uciec. Zapomnieć o pracy, spakować plecak i przeżyć wielką przygodę. Jednak niewielu może rzucić wszystko i ruszyć w świat, ale wszyscy mogą przeżyć mikrowyprawę. Po pracy, w nocy, w jeden dzień. Pieniądze są potrzebne niewielkie, albo w ogóle. Przygotowań – prawie żadnych. Dystans od domu – na rzut kamieniem.

ŁUKASZ DłUGOWSKI - absolwent filozofii, podróżnik, dziennikarz. Po uszy zakochany w Patagonii, Norwegii i Krecie. W przerwach między dłuższymi wyjazdami śpi w lasach, spływa rzekami i włóczy się po górach. Autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście". 

Więcej na:
https://www.facebook.com/mikrowyprawy/

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj: 
www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali :) Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!

 

 

Ticket price

  • Wstęp wolny

Hall

Sala Kameralna

Multifunkcyjna sala na około 200 widzów.