Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Symphonica GOŚĆ SPECJALNY MICHAŁ SZPAK

Start
End
Widowisko multimedialne z muzyką m.in.Metallica, AC/DC, Nirvana, Nightwish, Aerosmith, Guns'N Roses. GOŚĆ SPECJALNY MICHAŁ SZPAK.

SYMPHONICA + MICHAŁ SZPAK

Start
End
Widowisko multimedialne z muzyką m.in.Metallica, AC/DC, Nirvana, itd. GOŚĆ SPECJALNY MICHAŁ SZPAK

Lublin – Paris – Lublin, Leszek Kańczugowski, życie podzielone

Start
End
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na spotkanie, którego głównym narratorem będzie pan Leszek Kańczugowski, historyk sztuki, animator życia kulturalnego we Francji. Z pochodzenia Lublinianin, który na artystycznym gruncie Paryża promuje kulturę i sztukę Polską i ukazuje ją na tle innych państw europejskich. 

„Przygoda z ogrodnikiem” / spektakl komediowy

Start
End

"Przygoda z ogrodnikiem" to czarna komedia z zaskakującą puentą, wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera. Znany jest on polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: "Między Łóżkami", "Ostra Jazda", "Old Love", czy "Randka w Ciemno na dwie pary".

 

Wystawa pod tytułem „ENGRAMY”

Start
End
Wystawa prezentuje cykl zatytułowany ,,ENGRAMY”, który został rozpoczęty przez artystę Krzysztofa Szymanowicza w 2010 roku i kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. W tym cyklu artysta wkracza w obszary symboli poprzez nakładanie na siebie wielu warstw różnych wielkością matryc z wyciętymi piktogramami. Tematem jego grafik i malarstwa jest wizualny zapis formowania i oddziaływania pamięci na naszą świadomość. Jak mówi sam artysta; cykl ENGRAMY traktuję jako własną próbę zmierzenia się z pamięcią, która pomimo szybkiego rozwoju nauki nadal pozostaje wielką tajemnicą. Nie zajmuję się naukowymi interpretacjami, teoriami pamięci, a staram się odnaleźć pewne podobieństwa w procesie graficznym i malarskim i wykorzystać je do tworzenia nowego ciekawego przekazu. Grafiki Krzysztofa Szymanowicza, to nieprzerwany popis łączenia nieprzeciętnych talentów manualnych z niezwykła wirtuozerią warsztatową, pozwalającą artyście czerpać ze świata codziennej rzeczywistości i symboli przedmiotów. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość głównymi nagrodami: Grand Prix – 9 Międzynarodowe Biennale Małej Formy, Seul, 1996 r., Grand Prix - 11 Konkurs Graficzny im. J. Gielniaka, Jelenia Góra 2003 r., I Nagroda i Złoty Medal – VIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Caixanova, Ourense, Hiszpania 2004 r., II Nagroda – Konkurs o nagrodę im. Chodowieckiego na rysunek i grafikę, Sopot 2007., I Nagroda - II Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych im. T. Kulisiewicza IMPRINT w Warszawie a ostatnio Nagroda im. Pawła Stellera na 10 Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2018 r., ciągle dostarcza nam coraz to nowych doznań estetycznych i dowodów przekraczania kolejnych – wydawałoby się niemożliwych do przekroczenia – barier technologicznych.

„Angelo” - premiera

Start
End
Zapierający dech w piersiach od pierwszej sceny, film Schleinzera opowiada – opartą na faktach! – fascynującą historię Angela Solimana, czarnoskórego niewolnika, który jako chłopiec trafił najpierw do domu weneckiej arystokratki, a potem na salony XVIII-wiecznego Wiednia.

Spotkania Kultur – Kalakan (Kraj Basków), Romengo (Węgry), Orkiestra św. Mikołaja (Polska), laureaci „Sceny Otwartej”

Start
End
Spotkania Kultur to koncert na którym wystąpią następujące zespoły: Kalakan, Romengo oraz Orkiestra św. Mikołaja. Do muzyków dołączą laureaci konkursu „Scena Otwarta”.

Festiwalowe Żywe Książki / Mikołajki Folkowe

Start
End
Tytułowe „żywe książki” to goście festiwalu, których spotkacie w miejscu jedynym w swoim rodzaju – wypożyczalni osób, z którymi możecie porozmawiać o historii polskiego ruchu folkowego i współczesnych inicjatywach związanych z kulturą tradycyjną.