Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Magda Piskorczyk

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych. Magdalena Piskorczyk jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Poszukując własnego stylu próbowała odnaleźć się w muzyce rockowej, ale to jednak muzyka kultury afrykańskiej i afroamerykańskiej pozwoliły artystce w pełni rozwinąć skrzydła.

Aneta Todorczuk-Perchuć / „Matka, żona, kochanka” | FESTIWAL: 6. PREZENTACJE FORM MUZYCZNO-TEATRALNYCH „DŹWIĘKI SŁÓW”

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Dorota Barova (Tara Fuki) / recital i spotkanie

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych. Dorota Barová jest wokalistką, autorką tekstów piosenek, kompozytorką, wiolonczelistką oraz współzałożycielką zespołu Tara Fuki. Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Teatr Maska / „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” / Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie

Start
End
„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość, z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

Wicked Dub Division

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych. Wicked Dub Division - zespół wykonuje muzykę, którą można nazwać eksperymentem muzycznym, łączącym gorące i hipnotyczne dźwięki z bardziej minimalnymi bitami. Pierwszy album „Dub Drops” wydali w 2015 r.

„Rodzina Addamsów” / Teatr Syrena w Warszawie | Festiwal: 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów”

Start
End
„Rodzina Adamsów” to kultowa historia upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie – to tylko mała grupa barwnych postaci musicalu.

Paraluzja

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych. Paraluzja to duet instrumentalno-wokalny Agi Radziejewskiej i Bartka Draka. Głównymi atutami zespołu są emocjonalność, spontaniczność i nieprzewidywalność. Każdy koncert to niepowtarzalna przygoda.

Yegor Zabelov Trio

Start
End
Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych. Yegor Zabelov to wybitny akordeonista, pochodzący z białoruskiego Mińska, autor muzyki do wielu spektakli i filmów, znany w Polsce głównie za sprawą znakomitego duetu Gurzuf, z którym koncertował w całej Europie.