Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

do kwadratu | Agnieszka Wójtowicz

Wystawa

24 October Sunday
12:00
City Project -1
  • Wystawa niebiletowana

Na wystawie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie artystka zaprezentuje kilka cyklów, każdy obraz jest w formie kwadratu. Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, jej prace nawiązują do lokalnego Street artu pochodzącego z zaułków lubelskich dzielnic, przystanków, Starego Miasta.

„Wydobywam  jedynie z mroku ciemnego koloru problem, z którym chcę w danej chwili obcować, chcę go przedyskutować, przemyśleć, i który w danej chwili przeżywam.”

Najnowszy cykl artystki to Anonimowi – obrazy ukazują ludzi z ulicy, gdzie czarno-biała spatynowana rzeczywistość przeplata się z kolorem. Jest to zarazem reportaż, powstały podczas wnikliwej obserwacji ulicy i tego, co jest jej stałym elementem.  

Anonimowi to ludzie, którzy borykają się z problemami bezdomności, głodu, chorobą i brakiem pracy. Problem znany wydawałoby się od zawsze, jednak niechciany, niszowy, wyparty z naszej świadomości. Anonimowi żyją swoim życiem, jednoczą się, rzadko wychodzą poza swoje strefy.

Na wystawie zaprezentowany zostanie również cykl z 2018 roku Człowiek tłumu.Miasto, który obrazuje problem jednostki, człowieka, który poza miejskim tłumem gubi sens swego istnienia, rację bytu, równowagę.

Ciekawym zjawiskiem w twórczości artystki są płótna wykonane autorską i czasochłonną techniką, polegającą na wykropkowaniu całej płaszczyzny obrazu białym korektorem. I nie jest to tylko czysto mechaniczne wypełnienia płótna plamkami tej samej wielkości, lecz udana próba stworzenia zróżnicowanej płaszczyzny, żyjącej własnym, wewnętrznym życiem.

Wystawa niebiletowana
City Project -1
Wystawa niedostępna w poniedziałki (25.10, 01.11, 08.11, 15.11)

Wystawa zrealizowana w ramach programu ,,Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami" Województwa Lubelskiego.

Ticket price

  • Wystawa niebiletowana

Hall

City Project -1