Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Aktualności

KLAPS! 50 Twarzy Greya

wt., 28/01/2020 - 07:52

"KLAPS! 50 TWARZY GREYA" Teatr "Polonia" Krystyny Jandy / gwarancja najlepszych spektakli!

Wernisaż wystawy Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines

czw., 23/01/2020 - 07:46

Wystawa ukazuje bogatą twórczości polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy przewodnie, tak widoczne w dorobku artystki. Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji.

Na wystawie oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines, zostaną zaprezentowane prace wybrane przy współpracy z artystką, pochodzące ze zbiorów teatralnych znajdujących się na terenie całej Polski.

Spektakl Dziadek do orzechów Teatr Tańca Grawitan

czw., 23/01/2020 - 07:41

Dziadek do Orzechów to jeden z najpopularniejszych baletów klasycznych na świecie.

Jest to historia ciepła i bajkowa, która udowodniła, że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona. To opowieść o małej dziewczynce Klarze, która za sprawą gwiazdkowego prezentu – drewnianego Żołnierzyka – wyrusza w magiczną podróż, gdzie spotyka ją wiele niespodzianek.

Nowy dyrektor ds. kulturalnych w CSK

pt., 17/01/2020 - 14:29

Prof. Mariusz Drzewiński został w dniu dzisiejszym powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. kulturalnych w Centrum Spotkania Kultur. Dotychczasowy dyrektor – Artur Tyszkiewicz – pozostaje w CSK jako konsultant ds. teatralnych.

„Podjęte wcześniej zobowiązania zawodowe w Warszawie oraz uciążliwość ciągłych podróży do Lublina spowodowały konieczność zmiany formuły mojej współpracy z CSK. Dalej będę działał na rzecz Centrum, od teraz jako konsultant ds. teatralnych” – powiedział Artur Tyszkiewicz.

Kolędy Pospieszalskich w Lublinie

pon., 13/01/2020 - 13:22

Wyjątkowe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już 22 stycznia o godz. 19.00! Pospieszalscy wystąpią na jednej scenie z wyjątkową międzynarodową orkiestrą smyczkową pod kierunkiem Huberta Kowalskiego. Na koncert zaprasza Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Jezioro łabędzie – Russian National Ballet

pon., 13/01/2020 - 12:44

"Jezioro łabędzie" ma to co w balecie klasycznym najpiękniejsze: wspaniałą muzykę, znakomitą choreografię oraz subtelny liryzm i romantyzm. Wszystko to w połączeniu z dbałością o precyzje wykonania i młodzieńczą pasją tancerzy Russian National Ballet, sprawia, że spektakl ten jest niezapomnianym przeżyciem.

Analogowe NOCNE Granie

pon., 13/01/2020 - 12:34

Wieloletnia współpraca Board Mania i NeverLight zaowocowała kolejną edycją Analogowe Granie. Tak jak w zeszłym roku, również i tym razem będziemy grali do późnych godzin wieczornych, a nawet i nocnych. Tradycyjnie będzie działać wypożyczalnia i odbędą się turnieje z nagrodami.

 

Turniej "Connect 4" - piątek, godzina 18:00

Turniej "Neuroshima Hex" - sobota, godzina 16:00

 

Wstęp wolny