Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

40 lecie Zespołu Pod Budą

Początek:
Koniec:
Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt (złote i platynowe), znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.

Targi Edukacji Kulturalnej 2018

Początek:
Koniec:
Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacji Kulturalnej, które odbędą się 19 listopada 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w godz. 11.00 – 16.30. Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki z uczniami i uczennicami, animatorów i animatorki z województwa lubelskiego. Częścią otwartą dla wszystkich uczestników jest giełda projektów w Cichych kątach na poziomie +1.

Jednocześnie. Monodram Przemysława Stippy

Początek:
Koniec:
„Jednocześnie” Jewgienija Griszkowca Występuje: Przemysław Stippa Reżyseria: Artur Tyszkiewicz Muzyka: Jacek Grudzień Scenografia i kostiumy: Aleksandra Gąsior Producent wykonawczy: Marta Bojarska Na pierwszy rzut oka nasze życie jest serią następujących po sobie wydarzeń, czynności, myśli. Jednak, gdy spojrzymy na siebie uważniej, okazuje się, że - to, co w nas i to, co obok nas - dzieje się jednocześnie. W tym samym czasie myślimy o rożnych sprawach, wykonujemy kilka czynności, jesteśmy częścią wielu grup czy społeczności, a nasze ciała można podzielić na elementy, które działają synchronicznie. Temat jednoczesności tak mocno zafascynował bohatera monodramu Griszkowca, że postanowił na oczach widzów dokonać wiwisekcji własnego życia, rozłożyć je na czynniki pierwsze i odpowiedzieć na ważne pytania. Kim jestem? Czy mój mózg, moja ręka, moje oko to też ja? Jak mam postrzegać świat? Jak rozumieć w nim siebie? Jak czerpać z niego więcej? Spektakl jest zaproszeniem do intymnej podróży w głąb nas samych, do rozmowy o człowieku, jego cielesności, emocjonalności, wrażliwości.

Ailey II 22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Początek:
Koniec:
Kompania wschodzących gwiazd w legendarnym repertuarze. Przekonajcie się dlaczego The New York Times pisze: „Nie ma nic lepszego jak wieczór spędzony z Ailey II”.

Mariusz Drzewiński - 35-lecie twórczości

Początek:
Koniec:
Retrospektywna ekspozycja malarstwa Mariusza Drzewińskiego, twórcy z powodzeniem łączącego działalność artystyczną z naukową, cenionego profesora na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie Wystawa dostępna w okresie 18.10.2018 r. - 18.11.2018 r.  Wystawa otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-16:00 Wstęp wolny

Oprowadzanie autorskie po wystawie "Memu Miastu - Lublinowi"

Początek:
Koniec:
Zapraszamy na oprowadzanie autorskie po trwającej wystawie fotografii zatytułowanej "Memu Miastu - Lublinowi w setną rocznicę odzyskania niepodległości".  Robert Pranagal opowie o samym pomyśle na projekt, o jego założeniach i realizacji, o miejscach, a także o zastosowanej technic

MIEJSCE SPOTKANIA / ARCHISTORIE

Początek:
Koniec:

17.00 Spotkanie autorskie wokół książki:

Miejsce Spotkania, pod red. Barbary Wybacz i Bartosza Wójcika, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 2018


w spotkaniu udział wezmą:

Błażej Pindor – autor fotografii do książki

Tomasz Smołka – autor projektu książki

Marek Gromaszek – przedstawiciel firmy Budimex – mecenasa wydania

Jarosław Baryła – dyrektor zarządzający Drukarni Akapit

oraz redaktorzy wydawnictwa

 

 

Jethro Tull

Początek:
Koniec:

Trasa obchodów 50-lecia Jethro Tull. Ponadczasowa formacja i legendarny, szalony flecista.

Więcej informacji