Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„Kiedy owca staje się lwem” reż. Jon Kasbe 79 min.

Film

15 Maja Środa
17:00
Sala Kinowa
  • 15 zł

Kiedy owca staje się lwem

(When Lambs Become Lions)

USA / USA 2018, 79 min.

Reżyseria / Directed by: Jon Kasbe

Zdjęcia / Cinematography by: Jon Kasbe

Producent / Producer: Innbo Shim, Tom Yellin, Andrew Harrison Brown

Produkcja / Production:  Kasbe Films, The Documentary Group

Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2018 – FF Tribeca: Nagroda za Najlepszy Montaż w Filmie Dokumentalnym / Tribeca FF: Best Editing in Documentary Feature Award, 2018 – MFF Zurych / Zurich IFF, 2018 – FF Nowy Orlean / New Orleans FF, 2018 – Sheffield Doc/Fest / Sheffield Doc/Fest


 

W kenijskim miasteczku, położonym niedaleko parku narodowego, dwóch kuzynów obrało skrajnie różne profesje. X jest kłusownikiem, który specjalizuje się w handlu porożem, zagrożonego wyginięciem słonia afrykańskiego. Jego młodszy kuzyn Asan pracuje jako strażnik parku, a do jego głównych zadań należy ochrona dzikiej przyrody przed kłusownikami. Kiedy ich poznajemy, dobro i zło rozdzielone są po przeciwnych stronach. Jednak w miarę rozwoju akcji, gdy dowiadujemy się, że wybór zawodu często nie ma nic wspólnego z wyznawanymi wartościami, że wyjście z biedy okazuje się istotniejsze niż ochrona dziedzictwa narodowego, a życie własnych dzieci – więcej warte niż życie słoni, świat przestaje być czarno-biały.

Jon Kasbe towarzyszył swoim bohaterom przez prawie 3 lata. Dzięki czemu udało mu się zyskać zaufanie, skrócić dystans i pokazać ludzkie oblicze profesji, która dla większości z nas wydawała się niezrozumiałym złem. O sile jego obrazu decyduje również uderzający kontrast między oszałamiającym pięknem dzikiej przyrody i szpetotą ludzkich siedlisk poza safari.

Bilety:

Kasa CSK, plac Teatralny 1
bilety.spotkaniakultur.com

Cena biletów

  • 15 zł

Miejsce

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa