Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„A to mój przyjaciel robot” reż. Isa Willinger 85 min.

Spotkanie

14 Maja Wtorek
12:00
Sala Kinowa
  • 15 zł

„A to mój przyjaciel robot”

 (Hi, A.I.)

Niemcy / Germany, 2019, 85 min.

Reżyseria / Directed by: Isa Willinger

Zdjęcia / Cinematography by: Julian Krubasik

Producent / Producer: Stefan Kloos

Produkcja / Production: Kloos & Co. Medien

Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2019 – DOK fest Monachium / DOK fest Munich

[Roboty są coraz bliżej nas, a za 20 lat będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne roboty coraz bardziej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. W filmie poznajemy roboty, które współpracują dziś z ludźmi w różnych przestrzeniach i środowiskach, oraz ich potencjalne możliwości. Czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza?]

Roboty są coraz bliżej nas, a za 20 lat będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne roboty coraz bardziej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. I powoli zmienią naszą perspektywę oraz rolę, jaką odgrywamy w świecie. Jednak humanoidalne roboty to coś więcej niż kolejny wymyślony przez człowieka elektroniczny gadżet. Posiadając uderzające podobieństwo do żywych istot, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie, stają się nie tyle rzeczami co nowymi istotami na Ziemi. Film pokazuje ich aktualny charakter i rolę, jaką obecnie pełnią.

Poznajemy roboty, które współpracują dziś z ludźmi w różnych przestrzeniach i środowiskach i ich potencjalne możliwości. Czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza? Co zyskujemy dzięki tej nowej technologii? A co tak napradę tracimy?

Bilety:

Kasa CSK, plac Teatralny 1
bilety.spotkaniakultur.com

Cena biletów

  • 15 zł

Miejsce

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa