Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Laurin Talese and A Novel Idea

04 Października Piątek
20:00
  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK
laurin talese

Laurin Talese and A Novel Idea

Koncert jazzowy amerykańskiej artystki Laurin Talese  w towarzystwie jazzowo-soulowego zespołu A Novel Idea.

Utalentowana i świetnie wykształcona Laurin Talese od dzieciństwa porywa publiczność swoim głosem. Urodzona w Cleveland w Ohio, uczęszczała do Cleveland School of the Arts. Po ukończeniu szkoły średniej Laurin przeniosła się do Filadelfii, gdzie uczęszczała do University of the Arts, a następnie uzyskała stopień licencjata muzyki w zakresie śpiewu.

Chociaż jej największą sympatią jest jazz, Laurin świetnie się sprawdza w wielu innych gatunkach muzycznych. Występowała z wieloma międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Bilal, Gregory Porter, Patti LaBelle, Robert Glasper i Vivian Green, a także z uznanymi zespołami klasycznymi i jazzowymi, takimi jak The Cleveland Orchestra, The Cleveland Jazz Heritage Orkiestra czy The Moses Hogan Chorale.

Jej pierwszy album, zatytułowany Gorgeous Chaos (2016), został wyprodukowany przez takich producentów, jak Adam Blackstone (Justin Timberlake, Rihanna) i Ulysses Owens Jr. (Christian McBride, Kurt Elling, Wynton Marsalis). Jej płyta znalazła się na liście 10 najlepszych albumów jazzowych Chicago Tribune.

Uzupełnieniem umiejętności wokalnych artystki jest tworzenie tekstów piosenek. To właśnie połączenie jej czystego głosu i przejmujących tekstów pomaga zdefiniować jej brzmienie oraz ekscytuje odbiorców jej muzyki.

Talenty Laurin pozwoliły jej podróżować po świecie i prezentować swoje możliwości wokalne w wielu renomowanych miejscach, takich jak: The Kennedy Center for the Performing Arts, Philadelphia's Academy of Music, słynny teatr Apollo, The Kimmel Center for the Performing Arts, a ostatnio w New Jersey Center for Performing Arts (NJPAC) w listopadzie 2018 r., kiedy Laurin wygrała siódmy coroczny Międzynarodowy Konkurs Wokalny Jazzowy Sarah Vaughan.
Artystka przyjedzie do Polski na zakończenie tournée po Europie w ramach programu „American Music Abroad” finansowanego przez Departament Stanu i stowarzyszenie American Voices Association.

https://amvoices.org/ama/ensembles2019/laurin-talese-and-a-novel-idea/

Wystąpią:
Laurin Talese – vocal
Eric Wortham II – piano
Jonathan Michel – bass
Julius Rodriguez – drums

 

Cena biletów

  • Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK