Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Targi Książki i Prasy Historycznej

pon., 16/09/2019 - 13:37

W ramach Festiwalu Historii bez Liku odbędą się Targi Książki i Prasy Historycznej połączone z wyjątkowymi wystawami, pokazami oraz grą przestrzenną. Fani historii oraz literatury spotkają się w dniach 18-20 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Na jednym ze stoisk znajdzie się pierwsza autobiografia wybitnego historyka - Normana Daviesa, który tuż przed rozpoczęciem Targów będzie moderował panel "Dziedzictwo Unii Lubelskiej" w ramach XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich.  


Zwiedzający Targi Książki i Prasy Historycznej zobaczą również wystawę przygotowaną przez IPN zatytułowaną Przez Morze Czerwone. Rzeczpospolita Polska na Uchodźstwie oraz Polonica emigracyjne. Ze zbiorów instytucji członkowskich Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie.

Drugą wystawę przygotuje Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, która zaprezentuje Pamięć Polski ; Dokumenty Niepodległej. Część pokazową Targów uzupełni gra przestrzenna "Dekada",  która rozgrywa się w Polsce okresie od 1979 roku do 1989 roku.  


Podczas Targów Książki i Prasy Historycznej, a dokładniej 19 września o godz. 12:00, odbędzie się debata pt. "Co nowego wiemy o obławie augustowskiej". W wydarzeniu wezmą udział prof. Grzegorz Motyka, prof. Rafał Wnuk oraz dr Sławomir Poleszak

Serdecznie zapraszamy!   

targi

 

Przejdź do wydarzenia