Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Koncert Charytatywny „Z potrzeby serca”!

07 Października Poniedziałek
19:00
  • PULA WEJŚCIÓWEK WYCZERPANA

Koncert Charytatywny „Z potrzeby serca” Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele na rzecz odbudowy Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty

Gorąco zapraszamy do udziału w charytatywnym koncercie pt. „Z potrzeby serca”, który odbędzie się 7 października br. o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy placu Teatralnym 1.

Wydarzenie to jest naszą odpowiedzią na nieszczęście, które dotknęło mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. Pod koniec sierpnia uległ on poważnemu zniszczeniu wskutek pożaru. Ponad 100 osób mieszkających w Domu w ciągu jednej nocy straciło dach nad głową, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Dzięki szybkiej reakcji ludzi wielkiego serca, którzy natychmiast włączyli się do pomocy, w pożarze nikt nie ucierpiał. Podopieczni zostali ewakuowani do innych Domów, gdzie uzyskali opiekę oraz psychologiczne wsparcie. Teraz czekają z nadzieją na szybki powrót do ich własnego Domu.

Koncertem „Z potrzeby serca” chcemy podziękować wszystkim wspaniałym ludziom zaangażowanym w pomoc, podkreślić naszą solidarność z poszkodowanymi i zapewnić, że jesteśmy razem z nimi.

Inicjatorem i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Lublin, przy współudziale Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W nasze działania włączyli się czołowi polscy artyści związani z Lublinem:

Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele
Beata Kozidrak
Krzysztof Cugowski
Majka Jeżowska
Natalia Wilk
Dariusz Tokarzewski

Paweł Błędowski
Monika Kowalczyk
Łukasz Jemioła
Magdalena Celińska

Lubelska Federacja Bardów:
Marek Andrzejewski
Tomasz Deutryk
Jan Kondrak
Krzysztof Nowak
Piotr Selim
Jolanta Sip

Koncert poprowadzą Ewa Dados i Józef Szopiński.

Przed koncertem i po jego zakończeniu wolontariusze będą również zbierać datki do puszek kwestarskich na terenie obiektu Centrum Spotkania Kultur. Zebrane datki zostaną przeznaczone na wsparcie odbudowy DPS.

Do wstępu na koncert upoważniają zaproszenia, które będą dystrybuowane w specjalnie otwartych punktach na terenie Lublina:

• Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Głowackiego 26, od 1 do 4 października w godz. 8:00-18:00 (nr tel. 81 466 55 82), - pula zaproszeń w tym punkcie została wyczerpana

• Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15, od 1 do 4 października w godz. 9:00-15:30 (nr tel. 534 003 300), - pula zaproszeń w tym punkcie została wyczerpana

• Urząd Miasta Lublin, Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych, Departament Spraw Społecznych, ul. S. Leszczyńskiego 23, od 1 do 4 października w godz. 7:30-15:30 (nr tel. 81 466 30 50), - pula zaproszeń w tym punkcie została wyczerpana

• Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, Kasa CSK - pula zaproszeń w tym punkcie została wyczerpana


Ilość zaproszeń ograniczona.

Zachęcamy również darczyńców do przekazywania środków pieniężnych na rzecz DPS im. Matki Teresy z Kalkuty na numer rachunku bankowego:
21 1240 1503 1111 0010 0169 4681

V Oddział PeKaO S.A., z dopiskiem: darowizna na remont Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.

Spotkajmy się na tym wyjątkowym koncercie! Mieszkańcy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty bardzo liczą na nasze zrozumienie i hojność.

Organizator: Urząd Miasta Lublin, Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty

Współorganizatorzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Cena biletów

  • PULA WEJŚCIÓWEK WYCZERPANA