Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wystawa Simple Passed 2 | dr Henryk Kuś

Wystawa

17 Października Sobota
8:00
Foyer Sali Kinowej

Wstęp wolny

Praca Henryka Kusia podejmuje problem tożsamości mieszkańców ziemi lubelskiej, odnosząc się do elementów identyfikujących otoczenie kulturowe, stanowiące charakterystyczną przestrzeń, znikającą wobec przemian, jakie zachodzą w wyniku przekształceń cywilizacyjnych i zaniku tradycyjnych składników pejzażu wsi. Instalacja wykonana techniką własną. Zrealizowana w ramach stypendium Stowarzyszenia ZAiKS.

Wernisaż odbędzie się 16 października 2020 r. o godz. 18.00 we foyer sali kinowej na poziomie -1. Wystawa będzie bezpłatna, dostępna dla zwiedzających do 2 listopada 2020 r.

Henryk Kuś - dr nauk humanistycznych, absolwent Wydziału Filozofii KUL Jana Pawła II. Zajmuje się publicystyką na temat sztuki,w tym szczególnie fotografii od lat 80 XX wieku. W latach 80 współtworzył radę galerii fotografii Hybrydy w Warszawie. Wielokrotnie wykładał zagadnienia historii fotografii,teorii i krytyki sztuki,socjologii wizualnej na różnych uczelniach w kraju (Akademia Humanistyczna w Pułtusku,KUL JP II ,UMCS,Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji w Chełmie). Jest również członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Lublinie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuki Zachęta w Lublinie. Otrzymał szereg stypendiów twórczych: Ministra Kultury i Sztuki, Prowincji Gelderland w Holandii, dwukrotnie Prezydenta Miasta Lublin,Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Stowarzyszenia ZAiKS.

 

Belka

 

Cena biletów

Wstęp wolny

Miejsce

Foyer Sali Kinowej