Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Koreańska Orkiestra Symfoniczna KBS pod dyrekcją Yoela Levi’ego

07 April Sunday
19:00
  • 30 zł - 80 zł

Koreańska Orkiestra Symfoniczna KBS pod dyrekcją Yoela Levi’ego

Podczas drugiego koncertu 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpi Koreańska Orkiestra Symfoniczna KBS pod dyrekcją Yoela Levi’ego, z udziałem pianisty Mackenzie Melemeda.

Renomowana Koreańska Orkiestra Symfoniczna KBS, która powstała w 1956 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji muzycznych w Korei. Ma za sobą koncerty w największych filharmoniach na całym świecie. W 2017 roku orkiestra otrzymała nagrodę Seoul Arts Center Award za najlepszą grupę muzyczną w kategorii instrumentów smyczkowych i dętych drewnianych. Poza regularnymi koncertami KBS prowadzi działalność edukacyjną i organizuje wydarzenia skierowane do osób nieinteresujących się na co dzień muzyką klasyczną, wychodząc poza ramy samej orkiestry symfonicznej.

Koreańska Orkiestra Symfoniczna KBS była związana z największym koreańskim nadawcą publicznym KBS (Korean Broadcasting System), a następnie współpracowała ściśle z koreańskim Ministerstwem Kultury, Sportu i Turystyki oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną, po czym w 2012 roku wróciła ponownie do KBS, już jako profesjonalna organizacja zajmująca się sztuką muzyczną jako dziedziną kultury.

Orkiestra KBS została niezwykle dobrze przyjęta zarówno przez publiczność, jak i krytyków dzięki prezentowaniu różnorodnego repertuaru, od symfonii po dzieła kameralne. Każdego roku ponad stutysięczna publiczność uczestniczy w ponad stu występach, w tym w koncertach cyklicznych z udziałem najlepszych koreańskich i światowych dyrygentów i solistów, takich jak Paik Kun-woo, Chung Myung-whun, czy Cho Sung-jin. Poza regularnymi koncertami, KBS prowadzi działalność edukacyjną i organizuje wydarzenia skierowane do osób niemających kontaktu z muzyką klasyczną.

W programie koncertu:

Zygmunt Noskowski – Poemat symfoniczny „Step” op. 66

Jeajoon Ryu – Koncert na fortepian i orkiestrę

Gustav Mahler – I Symfonia D-dur „Tytan”

Koncerty 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Lublinie realizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena i Miastem Lublin, w ramach obchodów 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.

Koncert Koreańskiej Orkiestry Symfonicznej KBS odbywa się pod patronatem pani Miry Sun, Ambasador Korei Południowej w Polsce, z okazji 30-lecia nawiązania stosunków polsko-koreańskich.

 

Patronat Honorowy - Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik

 

Ticket price

  • 30 zł - 80 zł