Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Droga krzyżowa (premiera) - VOD Kina CSK

Film

09 April Friday
9:00
VOD Kina CSK
  • 10 PLN

Czternastoletnia Maria mieszka w małym miasteczku na południu Niemiec ze swoimi rodzicami i trójką rodzeństwa – Thomasem, Kathariną i 4-letnim Johannesem, niemową. Rodzina wyznaje surowe, katolickie reguły. Dominująca matka boi się czasu, w którym jej córka zacznie dojrzewać, ojciec Marii prawie nie uczestniczy w życiu rodzinnym, bo nie ma w domu nic do powiedzenia.

Nastoletnia Maria jest pokorna i wierna zasadom, więc przygotowuje się do bierzmowania pod skrzydłami lokalnego księdza. Duchowny opowiada o istocie poświęcenia i wyjątkowym statusie, jaki żołnierze Jezusa zyskują w oczach Boga. Jego opowieści urzekają Marię. Zasiane w jej duszy ziarno wiary w cud szybko zaczyna kiełkować. Kierowana miłością do najmłodszego brata postanawia go uzdrowić. Wierzy, że jeśli wyrzeknie się doczesnych dóbr współczesnego świata i umrze jako święta, Johannes wypowie pierwsze w życiu zdanie…Czy Bóg zażąda ogromnej ofiary, żeby jej brat wyzdrowiał?

Film sugestywnie odmalowuje dramat dziecka, które od małego jest straszone perspektywą kaźni piekielnej i nie może liczyć na miłość najbliższych osób. Dom oraz religia, zamiast dawać oparcie i poczucie bezpieczeństwa, dostarczają wyłącznie powodów do frustracji. Naiwna i żarliwa wiara małoletnich staje się obiektem manipulacji, a tradycyjnie pojmowana świętość wiedzie ku autodestrukcji.

Obraz otrzymał m.in. Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego na MFF w Berlinie.

Reżyseria: Dietrich Brüggemann
Występują: Lea van Acken, Franziska Weisz, Florian Stetter i inni
Dramat / Niemcy, Francja / 2014
1h 50min

______________________________________________________
LINK DO FILMU
______________________________________________________
Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK DO VOD KINA CSK

W aktualnym repertuarze wirtualnego Kina CSK znajduje się około 250 filmów, które można oglądać w dowolnym czasie. Cały repertuar kina wirtualnego oraz kina stacjonarnego znajduje się w zakładce WYDARZENIA na Facebooku.

OGÓLNE ZASADY DZIAŁANIA VOD KINA CSK:
– Na platformie MojeEkino.pl należy wejść w zakładkę KINO CSK i wybrać film z repertuaru kina.
– Po wybraniu filmu, dokonując zapłaty należy jeszcze raz zaznaczyć seans w KINIE CSK (ważne).
– Program, tak jak w tradycyjnym kinie, jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany.
– Filmy na platformie można oglądać o dowolnej porze, wyjątkiem są przeglądy czy pokazy specjalne prezentowane w określonym terminie.
– Część filmów w naszym repertuarze posiada audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.
– Wirtualne Kino CSK to miejsce spotkań z kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna oraz inspiracji.
– Oglądając filmy na VOD Kina CSK, wspierasz funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – Kina CSK. Dziękujemy.

 

Ticket price

  • 10 PLN

Hall

VOD Kina CSK