Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Made in Jazz! Wystawa Agnieszki Sobczyńskiej

Wystawa

05 November Friday
8:00
Aleja Kultur
  • Wystawa niebiletowana

Made in Jazz! to wystawa plakatów przedstawiających wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy.

Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!’’, który nieprzerwanie powstaje już dziewiąty rok i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów artystów aktywnie działających na polskiej scenie jazzowej.

W tym cyklu powstało już ponad 166 plakatów i wciąż rodzą się nowe pomysły na ich rozbrzmiewanie.

Agnieszka Sobczyńska - na stałe mieszka w Warszawie.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, 1993/94-1997/98 Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, 1998 Dyplom w Pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Wiesława Zajączkowskiego w zakresie projektowania graficznego znaczków pocztowych, aneks – malarstwo w Pracowni prof. Anny Kowalskiej-Szewczyk. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Worldwide Graphic Designers.

Artystycznie specjalizuje się w projektach dotyczących filatelistyki i plakatu. Zajmuje się także projektowaniem graficznym, identyfikacjami wizualnymi firm, projektami dla wydawnictw muzycznych i książkowych.

Z Pocztą Polską współpracuje od 1998 roku projektując znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu, datowniki, kartki pocztowe z nadrukowanym znaczkiem. Jest autorką cyklu znaczków związanego z historią Polski.

W 2010 roku wydawnictwo ,,4 czerwca 1989r. Rocznica pamiętnych wyborów’’ wg jej projektu otrzymało nagrodę ZŁOTEGO GRYFU.

W 2011 jako współautor i dyrektor kreatywny otrzymała także nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy KREATURA za wydawnictwo: ,,30. rocznica powstania NSZZ ‘’Solidarność’’.

Do jej najbardziej prestiżowych projektów należy: logo i identyfikacja wizualna Sejmu RP, oprawa graficzna Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej dla Sejmu RP i Senatu. Jej projekty reprezentują Polskę, rozdawane podczas spotkań jako souveniry dla delegacji międzynarodowych.

Od kilku lat współtworzy materiały upamiętniające jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich - Jerzego Wasowskiego.

Na stałe współpracuje z JazzPRESS-em i RadioJAZZ tworząc graficznie materiały promocyjne i wspierając akcje propagujące jazz.

Jest współautorką cyklu ,,Cały ten jazz!’’, tworząc plakaty prezentujące sylwetki najwybitniejszych twórców polskiej sceny oraz wschodzące gwiazdy jazzu.

Aga Zaryan o autorce:
,,Uwielbiam plakaty Agnieszki Sobczyńskiej, są żywe, widać, że do każdego bohatera serii muzycznej podchodzi w bardzo osobisty sposób, szukając drogi, jak kolorem czy kreską wydobyć rys charakterystyczny dla muzyki, którą wykonują. Te plakaty żyją i dają radość!''

Krzysztof Marcinkiewicz z Galerii Plakatu Polskiego we Wrocławiu o plakatach autorki powiedział:
,,Oprócz pięknej formy, mają one w sobie coś co żyje od początku powstania plakatu jako dziedziny komunikacji wizualnej - swoją użyteczność. Plakaty Agnieszki będąc wciąż osobnym bytem, niosą nieprzerwanie informację o rzeczywistym zdarzeniu jazzowym - informację o koncercie i jest to wyjątkowe.''

 

Ticket price

  • Wystawa niebiletowana

Hall

Aleja Kultur

Aleja Kultur to główna arteria CSK