Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Dwie Siostry w Akcji! Warsztat dla bibliotekarzy i nauczycieli

Warsztat

24 March Friday
12:00
Sala Kinowa
  • Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy Formularz zapisów: https://forms.gle/kTF59Vfo1jannx5WA
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Wydawnictwo Dwie Siostry zapraszają na bezpłatne spotkanie warsztatowe dla nauczycieli i nauczycielek oraz bibliotekarzy i bibliotekarek.
 
Wydawnictwo Dwie Siostry od lat stara się inspirować do aktywnego obcowania z książką, tworzy scenariusze warsztatów i realizuje liczne spotkania warsztatowe z czytelnikami w każdym wieku. Zawsze podkreślają, że książka może być punktem wyjścia do rozmowy, zabawy, wymyślania, tworzenia, jednym słowem: działania!

Na spotkaniu wspólnie zastanowimy się nad tym, skąd czerpać inspiracje i jak prowadzić twórcze i nieszablonowe warsztaty plastyczne z dziećmi w oparciu o książki. Przedstawione zostaną pomysły na to, w jaki sposób wykorzystywać dwusiostrzane tytuły podczas warsztatów z dziećmi w różnym wieku, podzielą się swoim doświadczeniem z lat pracy animacyjnej z młodym czytelnikiem oraz praktycznymi wskazówkami i scenariuszami zajęć inspirowanych współczesną literaturą dziecięcą.

Prowadzenie: Katarzyna Domańska i Iga Fijałkowska, Dział Edukacji Wydawnictwa Dwie Siostry.
 
Katarzyna Domańska – miłośniczka i znawczyni literatury dziecięcej, którą pasjami czyta, tłumaczy i promuje. Wykładowczyni literatury dziecięcej na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego i w Collegium Civitas. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People). Kierowniczka działu promocji w Wydawnictwie Dwie Siostry. Przeprowadziła dziesiątki warsztatów literackich oraz plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wiele szkoleń i warsztatów z animacji czytelnictwa dla nauczycieli i nauczycielek oraz bibliotekarzy i bibliotekarek w całym kraju. Prywatnie – ciocia od książek.
 
Iga Fijałkowska – historyczka sztuki i edukatorka. Współpracowała z Działem Edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie współtworzyła i koordynowała program edukacyjny do wystaw dla różnych grup wiekowych i realizowała liczne projekty. Autorka materiałów dydaktycznych o sztuce dla dzieci i dorosłych oraz redaktorka tekstów tworzonych z myślą o młodszych odbiorcach w przestrzeni muzeum i galerii. Od wielu lat śledzi trendy literatury dziecięcej, prowadzi warsztaty inspirowane sztuką współczesną i książkami, a także szkolenia dla pracowników i pracowniczek bibliotek oraz szkół. Od dwóch lat pracuje w Dziale Promocji Wydawnictwa Dwie Siostry, gdzie z dumą promuje najlepsze książki dla dzieci (i nie tylko!).
 
SALA KINOWA CSK
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kTF59Vfo1jannx5WA

Ticket price

  • Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy Formularz zapisów: https://forms.gle/kTF59Vfo1jannx5WA

Hall

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa