Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

WYSTAWA FINALISTÓW 2. edycji Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa LUBELSKA WIOSNA - Wernisaż

Wystawa

31 March Friday
18:00
Klub Muzyczny
  • wstęp wolny

Na wystawie wyeksponowane zostaną pracę wszystkich finalistów konkursu LUBELSKA WIOSNA.  Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, mającym na celu promowanie i wpieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, skierowanym dla osób do 35. roku życia – absolwentów kierunków artystycznych.

„Lubelska Wiosna” jest jedynym tego typu cyklicznym wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim po wschodniej stronie Wisły skierowanym do profesjonalistów w dziedzinie malarstwa. Jednocześnie w żaden sposób nieograniczającym twórców jeśli chodzi o temat, technikę i konwencję.

„Lubelska Wiosna” ma za zadanie upowszechnianie kultury w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. Efektem 2. Ogólnopolskiego Biennale „Lubelska Wiosna” będzie zrealizowana w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wystawa finałowa, wybranych przez jury prac. Planowane jest wydanie także katalogu wystawy.

Realizując projekt kładziemy nacisk na to, co najważniejsze czyli profesjonalizm i wysoki poziom artystyczny wyłonionych w konkursie prac. Nad wydarzeniem czuwać będzie wyspecjalizowane w dziedzinie malarstwa jury w składzie: Sławomir Toman – przewodniczący, Kinga Nowak, Zbigniew Rogalski, Marcin Zawicki oraz Mariusz Drzewiński.

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

***

WYSTAWA FINALISTÓW 2. edycji Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa LUBELSKA WIOSNA

Wernisaż: 31 marca 2023 r. | godz. 18.00 | Klub Muzyczny CSK

01.04 - 07.05.2023 r.

WT – CZW 13:00 – 18:00, PT – NDZ 12:00 – 18:00

Wystawa niedostępna w poniedziałki

Wystawa płatna: bilet normalny 15 zł | Bilet ulgowy 10 zł | niedziela – wystawa bezpłatna | Kasa CSK oraz https://bilety.spotkaniakultur.com/

Galeria Wystaw Czasowych -1 oraz City Project -1

csk

 

Ticket price

  • wstęp wolny

Hall

Klub Muzyczny