Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Cały ten cukier (premiera) | VOD Kina CSK

Start
End

Zapraszamy na VOD Kina CSK na premierę filmu CAŁY TEN CUKIER

Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób biały proszek wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako „zdrowe”, a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty.

Słudzy (premiera) | VOD Kina CSK

Start
End

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Ten wciągający niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejski noir skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

Czeski dla poczatkujących | VOD Kina CSK

Start
End

Autoironiczne, pozbawione patosu, z wyjątkowym nastawieniem do świata i słynnym poczuciem humoru – czeskie kino. Tak lubiane przez polskich widzów za trafne obserwacje, czułość wobec bohaterów mimo ich wad i tolerancję dla ludzkich słabości.

Zwyczajność w czeskim kinie, to nie banalność. Zwykli bohaterowie i ich zwykłe, codzienne sprawy, często są ukazywane przez proste historie.

Zapraszamy na  VOD Kina CSK na cykl CZESKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH: link.

„Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak”. Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Start
End

Na wystawę autorską Bohdana Cieślaka „Scenografia i co dalej?” składają się dwa elementy jego aktywności twórczej tj. działalność teatralna i pozateatralna. Łącznikiem obu tych elementów jest przede wszystkim odręczny rysunek jako rodzaj wypowiedzi artystycznej i koncepcyjnej.

Tajemnica Henriego Picka (premiera) | VOD Kina CSK

Start
End

Zapraszamy na VOD Kina CSK na premierę filmu TAJEMNICA HENRIEGO PICKA.

Ekranizacja wydanej w 2016 roku popularnej powieści Davida Foenkinosa. Jest tu coś z ducha Agathy Christie, ale i liczne nawiązania do rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego czy Aleksandra Puszkina.

Phenomena (premiera) | VOD Kina CSK

Start
End

Młoda dziewczyna (Jennifer Connelly), obdarzona niezwykłą umiejętnością komunikowania się z insektami, zostaje przeniesiona do ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt w Szwajcarii. Szybko okazuje się, że jej talent może pomóc rozwikłać zagadkę serii tajemniczych zbrodni, których ofiarami padały dziewczyny podobne do niej.

Tymczasem w równoległym świecie... Filmy, które nigdy nie powstały | Akademia Kina CSK

Start
End

Kino CSK zaprasza na 28. odcinek Akademii Kina CSK!

Jak Bóg szukał Karela (pokaz specjalny) | VOD Kina CSK

Start
End

Zapraszamy na VOD Kina CSK na premierę filmu JAK BÓG SZUKAŁ KARELA.

W środku Europy żyją obok siebie dwa bardzo różne narody. Pod wieloma względami są sobie bliskie, a jednak dzielą je lata świetlne. Czesi są zagorzałymi ateistami, Polacy wysysają katolicyzm z mlekiem matki. Czesi z niedowierzaniem patrzą na polską pobożność, a Polakom zdarza się gardzić Czechami za bezbożne życie.