Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Polaków Portret Własny (Polish Self-Portrait) | + spotkanie z twórcami | 18. Millennium Docs Against Gravity

Film

12 Września Niedziela
18:00
Sala Kinowa
  • 12 zł ulgowy / 15 zł zwykły / 10 zł (pakiet 10+)

Festiwal Millennium Docs Against Gravity osiąga pełnoletność! 18. edycja festiwalu, który w zeszłym roku stał się największym polskim wydarzeniem filmowym, odbywa się w Lublinie w dniach od 3 do 12 września 2021!

Zwyczajowo oprócz niezapomnianych seansów nie zabraknie wyjątkowych spotkań z twórcami i bohaterami filmów oraz debat wokół ważnych tematów zaprezentowanych w filmach. To doskonała okazja, żeby zobaczyć premierowo w Polsce najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego najwyższej próby z całego świata!

Tegoroczne hasło festiwalu to „Świat się budzi”. Wszyscy z nadzieją czekamy, aż rzeczywistość zacznie wracać do normalności, pokonując pandemię, która zmieniła obraz naszej codzienności w 2020 roku. Chcemy, żeby festiwal niósł nadzieję, że społeczna solidarność, której jesteśmy świadkami obecnie, może zostać z nami na dłużej. Wiele filmów prezentowanych w programie 18. Millennium Docs Against Gravity dotyczy aktywizmu i wzywa do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Lublin i Poznań).

[PL]
„Kończą się małżeństwa. Kończą się życia. Będzie ciężko, jak to wszystko się skończy. Dobrze, że chociaż z wami mogę porozmawiać. W cudzysłowie, oczywiście” – mówi Piotr, który od miesiąca siedzi zamknięty we własnym mieszkaniu.

W tej samej sytuacji znaleźli się praktycznie wszyscy Polacy. W izolacji czekają na szczepionkę, która wyleczy ich z wirusa samotności. W swoich domach nagrywają intymne relacje ze swojego życia licząc, że ktoś ich wysłucha i przytuli. W cudzysłowie, oczywiście. „Polaków Portret Własny” to roczny zapis pandemicznej rzeczywistości. Składają się na niego osobiste nagrania filmowych bohaterów oraz dokumentalna rejestracja polskich realiów w czasie pandemii COVID-19.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Jakubem Drobczyńskim, Maciejem Białoruskim oraz Jakubem Radosem – reżyserami oraz montażystą filmu „Polaków portret własny”, które poprowadzi kuratorka Kina CSK Monika Stolat.

Polska, 2021, 110 min.
Reżyseria: Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz
Zdjęcia: Yori Fabian, Dominik Langwerski
Producent:  Mikołaj Pokromski
Produkcja:  Pokromski Studio
Wybrane festiwale i nagrody: 2021 – Millennium Docs Against Gravity: światowa premiera

[ENG]
„Marriages are ending. Lives are running out. It’s going to be hard when that ends. At least I can talk to you” says Peter, who has been isolating for a month in his own apartment. Just like almost every Pole. Waiting in isolation for a vaccine that will cure them from the virus of loneliness. At home, they have been recording personal scenes from their life, hoping that someone will listen and maybe ‘hug them’. „Polish Self-Portrait” reveals  one year from the pandemic reality.

Poland, 2021, 110 min.
Directed by: Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz
Cinematography by: Yori Fabian, Dominik Langwerski
Producer:  Mikołaj Pokromski
Production:  Pokromski Studio
Selected festivals and awards: 2021 – Millennium Docs Against Gravity: world premiere

Cena biletów

  • 12 zł ulgowy / 15 zł zwykły / 10 zł (pakiet 10+)

Miejsce

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa