Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Historie Ciała. Karolina Futyma

Wystawa

22 Lipca Piątek
13:00
Galeria wystaw czasowych
  • Bilet normalny – 5 zł | Bilet ulgowy – 3 zł | Niedziela – wystawa bezpłatna

Karolina Futyma w swoich pracach ukazuje relacje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuje stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją.

Warstwy malarskie są dla niej metaforą tego, co w naturze ludzkiej tajemnicze, nieoczywiste, ukryte. Obrazy artystki prezentują zarówno tradycyjną formę wypowiedzi, nawiązując do klasycznego malarstwa jak i podejście eksperymentalne, w którym ciało wraz z abstrakcyjną materią stają się kluczowymi elementami jej twórczych rozważań.

Karolina Futyma obserwuje rzeczywistość, przenosi ją na płótno jako wątek opowieści o człowieku i jego wewnętrznym świecie, pełnym emocji, odczuć, ukrytych pragnień – tym co niewidoczne na zewnątrz.

Kurator wystawy: prof. ASP dr hab. Marek Wrzesiński

Karolina Futyma ur. w 1990 roku w Giżycku. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego wraz z aneksem w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Jacka Zdybla.

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową, sztuką w przestrzeni publicznej oraz formami przestrzennymi.

Uczestniczka licznych wystaw, konkursów oraz plenerów międzynarodowych. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

22.07 - 22.08.2022 r.
godz.  WT – CZW 13:00  - 18:00,  PT – NDZ  12:00 - 18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki (25.07, 01.08, 08.08, 15.08)

Wernisaż wystawy: 21.07.2022. godz. 18:00
Galeria Wystaw Czasowych +1

Niedziela  – wystawa bezpłatna

Sposób zakupu biletów: bilety.spotkaniakultur.com oraz Sklepik Kulturalny CSK

csk

csk

csk

csk

csk

csk

csk

csk

csk

 

Cena biletów

  • Bilet normalny – 5 zł | Bilet ulgowy – 3 zł | Niedziela – wystawa bezpłatna

Miejsce

Galeria wystaw czasowych

Nowoczesne i różnorodne przestrzenie wystawiennicze.