Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„The Show Must Go On. Piotr Józefowicz” | „od nowa. Katarzyna Józefowicz”

Wystawa

28 Września Środa
13:00
Galeria wystaw czasowych
  • Bilet cały – 10 zł | Bilet ulgowy – 5 zł | NIEDZIELA – wystawa bezpłatna

„The Show Must Go On. Piotr Józefowicz” to „niekończący się” cykl, który artysta, Piotr Józefowicz rozpoczął w 1985 roku. Jest on zapisem zmieniającego się czasu, różnorodności otaczających nas sytuacji. Zmienia się poprzez tworzenie nowych części, a także przemalowywanie starych.

Projekt, przekraczając swymi rozmiarami granice „postrzegalności”, stał się rodzajem instalacyjnej projekcji. Na całość cyklu składa się obecnie ponad 160 części zawierających w sobie element nieprzewidywalnej kontynuacji. W miarę swojego rozwoju, cykl staje się coraz to większym ciężarem ekspozycyjnym, sytuując się nieco w poprzek oficjalnego obiegu galeryjnego.

Mimo tych przypadłości, w całości lub fragmentach, obrazy cyklu pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą w tym w PGS Sopot, Galerii "Koło" w Gdańsku, "Starym Browarze" w Poznaniu, "Metro Hall" w Toronto, Narodowym Muzeum Sztuki w Bukareszcie oraz na Międzynarodowym Triennale Malarstwa na Litwie.

W latach 1997-1999 Piotr Józefowicz był członkiem zespołu realizacyjnego Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.  

Piotr Józefowicz urodził się 12 czerwca 1959 roku w Lublinie. W roku 1974 zdał egzamin do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, które ukończył w roku 1979.

W 1981 roku rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa uzyskał w 1985 roku, w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego.

W 1986 roku podjął pracę asystenta w Instytucie Wychowania Artystycznego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Od października 1988 roku pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prywatnie mąż Katarzyny Józefowicz.

_____________________________________________

„od nowa. Katarzyna Józefowicz”

Katarzyna Józefowicz jest autorką rysunków, rzeźb i instalacji. Eksploruje to co powszechne, zwyczajne i potoczne.

Opisując otaczającą ją rzeczywistość najczęściej sięga po papier - materiał powszechnie uznawany za nietrwały, skazany na destrukcję i krótkotrwały żywot.

To z niego powstały „dywany” (1997-2000), podobnie jak wycięte z kolorowych pism słowa zbudowały wielobarwne „obrusy” (2012-2015), to tylko część prac, które zaprezentujemy na wystawie w CSK.

Katarzyna Józefowicz tworzy rozbudowane wieloelementowe prace, wpisując je każdorazowo w zastane przestrzenie. Złożoność, wieloelementowość, modułowość, to najtrafniejsze określenie formy jej prac.

Swoje prace Katarzyna Józefowicz prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w tym w Galerii Foksal w Warszawie, FGF w Warszawie, Arsenał w Białymstoku, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Platan w Budapeszcie, MMC w Wilnie, Li Space w Pekinie itd. Brała udział w 2 Biennale  w Berlinie, XIII Biennale w Sydney, X i XV Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi itd.

Katarzyna Józefowicz urodziła się w 1959 roku w Lublinie. W latach 1980-81 studiowała na Wychowaniu Plastycznym na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, a w latach 1981-86 na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP).

Pracę dyplomową przygotowała pod opieką prof. Edwarda Sitka. Od 1986 roku pracuje na macierzystym Wydziale, początkowo w pracowniach rysunku, a obecnie w pracowni rzeźby. Prywatnie żona Piotra Józefowicza.

_____________________________________________

06.08 - 25.09.2022 r.
godz.  WT – CZW 13:00  - 18:00,  PT – NDZ  12:00 - 18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki (08.08, 15.08, 22.08, 29.08, 05.09, 12.09, 19.09)

Wernisaż wystawy: 05.08.2022. godz. 18:00, Aleja Kultur -1

„The Show Must Go On. Piotr Józefowicz” – GALERIA WYSTAW CZASOWYCH -1                                                                                   
„od nowa. Katarzyna Józefowicz” – CITY PROJECT -1

Bilet cały – 10 zł |  Bilet ulgowy – 5 zł | NIEDZIELA – wystawa bezpłatna
bilety.spotkaniakultur.com/ oraz Sklepik Kulturalny CSK

Fot.: Dee Fotografka

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

CSK

Cena biletów

  • Bilet cały – 10 zł | Bilet ulgowy – 5 zł | NIEDZIELA – wystawa bezpłatna

Miejsce

Galeria wystaw czasowych

Nowoczesne i różnorodne przestrzenie wystawiennicze.