Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Board Mania#10 Festiwal gier planszowych i karcianych

Festiwal

14 Sierpnia Niedziela
12:00
Foyer Sali Operowej
  • Brak biletów/brak wejściówek/ wstęp wolny

W dniach 13-25 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się jubileuszowa – dziesiąta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony  grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprasza lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.

Przez cały okres trwania festiwalu, w foyer Sali Operowej (poziom +1) będzie można korzystać z wypożyczalni gier codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00.

Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przysłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa. Tradycyjnie już, wydawnictwa prześlą nam ogromną ilość gier - zarówno najnowszych tytułów, jak również klasycznych pozycji i planszówkowych evergreenów.

Wypożyczalnia będzie podzielona na dwie części – w strefie „Junior” zlokalizowane będą gry rodzinne oraz te dla najmłodszych, a druga część biblioteki poświęcona będzie grom dla zaawansowanych graczy.

Gry zapewniać będą m.in. wydawnictwa: Hasbro Gaming, Albi, Bard Centrum Gier, Czacha Games, Egmont, Factory of Ideas, Fox Games, FuniverseGalaktaG3 - wydawnictwo gier planszowychGranna, Lucrum Games, Moria Games, Muduko, Nasza Księgarnia, OGRY Games, Portal GamesPHALANXAll in Games, Hobbity, Albi Polska, Lucky Duck Games, IUVI Games oraz Alexander Toys.

Szczegółowy program Festiwalu:

1.     Wypożyczalnia gier  13-25 SIE 2022  FOYER SALI OPEROWEJ

Wyposażona w setki gier planszowych wypożyczalnia gier działa codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry wypożyczamy i gramy na miejscu w foyer Sali Operowej.

2.      Turnieje 13-14 SIE i 20-21 SIE 2022  FOYER SALI OPEROWEJ

W weekendy odbywać będą się turnieje w wybrane gry. O tytułach turniejowych oraz nagrodach będziemy informować na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.

3.      Strefa „Board Mania Junior” 13-25 SIE 2022  FOYER SALI OPEROWEJ

Dodatkowa wypożyczalnia gier wyposażona wyłącznie w „lżejsze” tytuły przeznaczone dla rodzin i dzieci. Główny trzon biblioteki stanowią gry wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, ale znajdą się w niej również inne, mniej wymagające tytuły oraz gry imprezowe.

4.      Analogowe „Nocne” Granie 20 SIE 2022  FOYER SALI OPEROWEJ

Gramy do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych! Tradycyjny punkt programu każdej Board Manii jest organizowany wspólnie z Neverlight i za każdym razem przyciąga zaawansowanych graczy oraz osoby, które mają ochotę na zagranie w bardziej wymagające i czasochłonne tytuły lub po prostu chcą spędzić sobotni wieczór przy stole, w gronie przyjaciół

5.      Warsztaty malowania figurek z Wargamer Lublin

21 SIE 2022| FOYER SALI OPEROWEJ| 14:00-16:00

Warsztaty malowania figurek już od pierwszej edycji naszego festiwalu cieszyły się dużą popularnością. Są kierowane do osób w każdym wieku oraz stopniu zaawansowania w tym ciekawym hobby. Każde spotkanie rozpoczyna krótki wykład – wprowadzenie pozwalające na rozpoczęcie przygody z malowaniem plastikowych elementów gier. Wszystkie materiały zapewnia Wargamer Lublin, a po zakończeniu malowania każda osoba uczestnicząca w warsztatach może zabrać ze sobą swoje dzieło.

6.      Grotwórcze szaleństwo

13 SIE 2022 INAUGURACJA

22 SIE 2022 FINAŁ | FOYER SALI OPEROWEJ

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o stworzeniu własnej gry – to wydarzenie jest właśnie dla Was! Podczas tych warsztatów osoby uczestniczące będą tworzyć gry w formacie „print’n’play”. Podczas pierwszego spotkania zostaną omówione podstawowe założenia, powstanie plan działania i ogólny zarys. Następnie pomysły zostaną przelane na papier, by docelowo znaleźć się w komputerach twórców w formie projektów, które zostaną przetestowane na kolejnym spotkaniu. A to wszystko pod okiem doświadczonych prowadzących.

7.      Weekendowe sesje RPG

13-14 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ |

20-21 SIE 2022 | MAŁA KIESZEŃ SCENY POZIOM +1

Podczas tej edycji festiwalu po raz pierwszy pojawią się u nas gry RPG. O możliwości zagrania w kolejne tytuły będziemy informować na stronie wydarzenia na Facebook.

8.      Stoisko sprzedażowe „Gra na Czas”  

13-25 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ

„Gra na czas” to lubelski sklep internetowy z grami planszowymi, który od dwóch ostatnich edycji Board Manii odwiedza nas ze swoim stacjonarnym stoiskiem. Możecie tu kupić nowe gry, jak również zamówić interesujące Was tytuły z dostawą do domu.

9.      Gryneczek

20 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ

Gryneczek, czyli lubelska giełda planszówkowa. Jeżeli masz w swojej kolekcji gry, które tylko zalegają na półce i zbierają kurz lub najzwyczajniej już Ci się znudziły – przynieś je na Gryneczek i wymień na inne! Wymiana na najprostszy sposób wejścia w posiadanie nowych tytułów i przy okazji pozbycia się tych niechcianych. Gryneczek odbył się już kilka razy i zawsze cieszy się dużą popularnością, a niektóre osoby gotowe do wymiany przynoszą ze sobą od kilku do nawet kilkudziesięciu gier.  

10.   Pokazy gier i prototypów

13-25 SIE 2022 | FOYER SALI OPEROWEJ

Podczas każdej kolejnej edycji otrzymujemy całą masę nowych gier od większości polskich wydawców. Odwiedzają nas również osoby, które chcą zaprezentować lub przetestować swoje prototypy gier. Również i tym razem będziecie mieli okazję zagrać w najnowsze tytuły, których zasady wytłumaczą sami twórcy lub osoby wyznaczone przez wydające je oficyny. O kolejnych tytułach poinformujemy Was na stronie naszego wydarzenia na Facebook, a w pokazach będzie można wziąć udział zapisując się wcześniej umieszczając komentarze pod postami informacyjnymi.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbywają się bezpłatnie.

Cena biletów

  • Brak biletów/brak wejściówek/ wstęp wolny

Miejsce

Foyer Sali Operowej