Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Konkurs Wokalny CSK „Śpiewamy marzenia”

pon., 13/03/2023 - 08:27

Rozpoczynamy nabór do Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 roku życia. Działanie polega na zrealizowaniu konkursu i finałowego koncertu z udziałem uczestników konkursu oraz zaproszonej, młodzieżowej gwiazdy. Celem jest zrealizowanie dużego wydarzenia muzycznego z udziałem utalentowanych dzieciaków, które będą mogły, z jednej strony podszkolić swój warsztat, z drugiej wystąpić na profesjonalnej scenie wspólnie z gwiazdą - dziecięcą wokalistką, która odniosła sukces mimo młodego wieku.

Jednym z głównych założeń jest motywowanie do rozwoju poprzez oferowanie przestrzeni do realizacji talentów młodych muzyków. Ponieważ wśród osób warsztatujących oraz jury konkursu zasiądą młodzi, aktywni i profesjonalni muzycy, działanie jest szczególnie nastawione na to aby było realizowane przez młodzież, dla dzieci i młodzieży oraz ku młodzieży i dzieciom.

Ponieważ jednym z priorytetów konkursy jest dobór repertuaru stosownego do wieku uczestników oraz wspieranie polskiej kultury muzycznej, tegoroczna edycja zakłada korzystanie z utworów polskich zaczerpniętych z bajek oraz musicali. Przewidziano dwa etapy działania – pierwszy to nabór kandydatów, selekcja oraz warsztat dla wyróżnionych oraz etap drugi tzw. grande finale, podczas którego odbędzie się ostatnia faza konkursu oraz występ zaproszonej gwiazdy.

Formuła konkursu, została stworzona pod kątem naszych młodych odbiorców – zgłoszenia w postaci nagrań dostępnych na YT, dbałość o przyjazną atmosferę oraz gwarancja niezależnego, bezstronnego jury „spoza środowiska” związanego z konkursami wokalnymi dla dzieci i młodzieży – to elementy służące priorytetowi jakim jest odświeżenie i podniesienie jakości wydarzenia. Ważnym elementem jest również nacisk na edukacyjność działania – pragniemy za pomocą formuły zmotywować do działania, a nagrody, które oferujemy w konkursie nie są jedynie w formie pieniężnej – dają możliwość rozwoju, zdobycia doświadczenia i przeżycia ogromnej przygody integrującej środowisko regionalne.

Oprócz nagrody pieniężnej, laureaci dodatkowo otrzymują możliwość nagrania singla w profesjonalnym studiu nagrań dźwiękowych w CSK.

Pierwszy etap konkursu polega na nagraniu utworu wokalnego (w języku polskim) w studiu lub (miejscu bardziej komfortowym dla mniej śmiałej części dzieci) w domu. Następnie jury ocenia predyspozycje i umiejętności wykonawców wyłaniając laureatów, którzy uczestniczą w indywidualnych warsztatach wokalnych (dwa razy po 45min dla uczestnika). Podczas Koncertu odbędzie się ostatni etap konkursu, zostaną wyłonieni laureaci wszystkich kategorii, którzy wystąpią na scenie z „gwiazdą”.

Kategorie wiekowe: kategoria I - 7/9 lat, kategoria II - 10/12lat, kategoria III - 13/15 lat, kategoria IV - 16/18 lat. W ramach projektu przewidziane są nagrody pieniężne dla laureatów kategorii. Grand Prix - 4000zł oraz grupa wiekowa I, II, III, IV: I miejsce - 2500zł; II miejsce - 1500zł; III miejsce - 1000zł.

10.05.2023– zakończenie naboru
01.06.2023 – ogłoszenie finalistów
05-14.06.2023 - warsztaty dla finalistów
18.06.2023 – koncert finałowy (ostatni etap konkursu) i wręczenie nagród

Zarządzenie wprowadzające Regulamin Konkursu Wokalnego CSK Śpiewamy Marzenia 2023

III KONKURS WOKALNY CSK REGULAMIN 2023

Opłata wpisowa – 20 zł

Przejdź do wydarzenia