Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Projekty

Antonina Campi Opera Masterclass 

Kiedy 10 lutego 2017 roku w Centrum Spotkania Kultur końca dobiegał I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z wydarzeniem niezwykłym – zorganizowanym od podstaw, oryginalnym i prawdziwie międzynarodowym spotkaniem wspaniałych młodych artystów oraz uznanych jurorów, którzy wnieśli w kulturalne życie Lublina zupełnie nowy pierwiastek.

Galeria Saska

Celem wystaw w Galerii Saskiej jest stałe poszerzanie oferty kulturalnej miasta, w którym prace są prezentowane oraz angażowanie nowych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze. Wysmakowana pod względem estetycznym i otwarta przestrzeń wystawiennicza stanowi wizytówkę nowoczesnego miasta, inwestora w kulturę a także atrakcyjnego celu podróży i wypoczynku turystów z Polski i z zagranicy oraz znacząco wpływa na wizerunek miasta, unaoczniając jego ukierunkowanie na kulturę i dialog. 

Miejska Pasieka Artystyczna na dachach Centrum Spotkania Kultur

Pszczoła miodna pojawiła się na ziemi dużo wcześniej niż człowiek. Wiemy na pewno, że żyła w epoce dinozaurów o czym świadczą znaleziska pszczół zatopionych w żywicy drzew. Jej pożywieniem jest nektar i pyłek kwiatowy, a to oznacza, że odwiedzając kwiaty była i jest skutecznym zapylaczem pomagającym naturze w odwiecznym cyklu życia na wielu szerokościach geograficznych Ziemi. Gatunki pszczół występujące na naszym globie są bardzo zróżnicowane. Pszczoły mogą żyć samotnie, ale najczęściej tworzą społeczności o bardzo skomplikowanej strukturze. Ten fakt fascynuje człowieka nieprzerwanie od tysięcy lat. O życiu pszczół wiemy wiele, ale tajemnice ich życia wydają się dalej nieprzeniknione i stanowią wyzwanie dla badaczy świata przyrody.

Daj żyć książce - podziel się nią

Daj żyć książce - podziel się nią!

„Scena w Budowie” - Festiwal Scenografii i Kostiumów

Teatr w Budowie, zwyczajowa nazwa instytucji powstającej przez 40 lat. Dziś Centrum Spotkania Kultur, którego architektura, swoją surowością, podkreśla niekończący się proces tworzenia. To przestrzeń otwarta, pobudzająca i inspirująca do kreowania nowych aranżacji inscenizacyjnych. Nowe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur „Scena w Budowie” Festiwal Sztuki Scenografii i Kostiumów  odkrywać będzie paralelność pomiędzy budowaniem architektury, przestrzeni a tworzeniem spektaklu, podkreślać ważność obrazu w kreacjach scenicznych. „Scena w Budowie” otworzy przed widzem przestrzenie teatru, kulisy kreacji.

BARDZO MŁODA KULTURA

Lubelska edycja programu „Bardzo Młoda Kultura 2019 - 2021”. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest operatorem lubelskiej edycji programu: „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, który jest kontynuacją projektu „Młodzi LUBią Kulturę: Lubelska sieć edukacji kulturalnej” zrealizowanego w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-18.

Konkurs na najlepszą scenografię i kostiumy teatralne

Centrum Spotkania Kultur ogłasza konkurs na najlepsze pod względem scenografii i kostiumów spektakle teatralne, odbywający się w ramach I edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.